Jdi na obsah Jdi na menu
 


              MORDORSKÉ

 SVITKY

Nezávislý občasník Mordorského císařství vycházející od kdysi předtým

11. dubna 2007 (pár dní před pátkem 13.4.)

Oslavy na pátek třináctého?!

Valašská Polanka Jistě znáte pověsti, které považují pátek třináctého za nejsmolnější den. Redaktoři Mordorských svitků strávili několik hodin v archivech, aby vám mohli podat co nejvíce informací historii tohoto dne. Pro Mordorské císařství byly tyto pátky vždy nešťastné (zvláště v souvislosti s oslavami). To potvrzují nálezy našich redaktorů.

Nejstarší záznam se týká pravěké jeskynní malby na území dnešního hlavního města. Malba zobrazovala útes a pod ním spoustu mrtvých pařmenů (všichni měli v rukou lahve). To by nebylo tak zvláštní, kdyby k tomu nebylo připsáno „PÁTEK 13“. Podobným záznamů byla spousta. Nabízíme vám malý výběr nejzajímavějších. Například na jedné oslavě, která se konala v pátek 13. těsně po objevení Ameriky a s tím i tabáku, všem účastníkům shořely cigarety tak rychle, že z toho nic neměli. Alkohol byl navíc vypit hned po začátku a po zbytek akce bylo všem špatně, protože museli pít vodu a někteří dokonce zkoušeli kouřit všechny možné rostlinky a spousta pařmenů zemřela na infarkt nebo akutní rakovinu plic. Vybrali jsme ještě dva příklady z novodobé historie. Jednou se na pátek třináctého ztratilo morče – miláček císaře Karla I. Národní garda jej nalezla až když jistý M. Novosádov griloval kuře. Původní kuře se našlo v mrazáku, takže bylo jasno. Poslední katastrofa se týká pepřové polévky. Byla uvařena podle receptu (z pytlíku), ale kuchař měl smůlu a ujela mu ruka s pepřem. Z této doby pochází slavný výrok Petera Srbiče „Mám přípomínku pro šéfkuchaře… Pi*o, to se nedá žrát!“.

Náš císař se rozhodl prolomit tuto smůlu a vyhlásil oslavy Nového roku podle Veruánského kalendáře (pohyblivý to svátek, slavený na počest konce mononukleózy jedné pařmenky) právě na pátek třináctého. Velké množství občanů je tím pobouřeno a odmítá se oslav zúčastnit. Karel I. však doufá, že se najde alespoň hrstka statečných, kteří přijdou a dokážou ostatním, že zkazky o smolném pátku jsou pouze pověry.

Co dodat? Naše redakce vám může pouze doporučit několik bodů, dle kterých je vhodné se řídit: 1) Nesnažte se zůstat střízliví. To vám nepomůže.

2) Pokud se pozvracíte, stihne vás jistojistě obrovská smůla. Budete to totiž muset uklízet.

3) Kdo nezaplatí „oslavné“, které činí 150MG, stihne ho hrozivý trest. Bude vysušen.

4) Kdo si nepřinese tabák a bude chtít kouřit, bude mít opravdovou smůlu

strana 1 z 1

napsal pan Tomáš Heger  
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář